BLOG

Mieszanki przypraw jako element dekoracyjny

Przyprawy towarzyszą ludzkości od zawsze i na całym świecie wykorzystuje się różnorodne rośliny, w tym przede wszystkim zioła, do wzbogacania smaku i aromatu potraw. Również w kuchni polskiej trudno znaleźć danie, które nie wymagałoby odpowiedniego przyprawienia. Szczególną popularnością cieszą się przede wszystkim mieszanki przypraw. Stanowią one odpowiednio dobraną kompozycję ziół o przeznaczeniu uniwersalnym lub do konkretnych potraw (np. z ryb, kurczaka, grillowanych lub warzywnych). Mogą one nam służyć nie tylko do wzbogacenia smaku, ale również do celów dekoracyjnych.

Na czym polega dekorowanie potraw przyprawami?

Mieszanki dekoracyjne przypraw to nie tylko bogactwo smaków, ale przede wszystkim kolorów. Produkty te tworzone są z różnych składników o odpowiednich proporcjach. Dzięki nim dania prezentują się bardziej atrakcyjnie i smakowicie. Naturalne barwniki znajdujące się w ziołach, suszu warzywnym i owocowym otwierają nowe możliwości w oryginalnym urozmaicaniu walorów dekoracyjnych dań oraz różnorodnych produktów spożywczych.

Rodzajów dekoracyjnych mieszanek jest wiele. Używane są przede wszystkim do wykańczania potraw. Używane są do zup, sosów, dań mięsnych, rybnych i drobiowych, serów, wędlin, farszów itd. Bardzo często wykorzystywane są jako obsypki. Oprócz walorów wizualnych i smakowych wpływają również na wyjątkowy aromat żywności. Stanowią idealnie dopełnienie zarówno dla dań kuchni tradycyjnej, jak i podczas różnorodnych eksperymentów kulinarnych.

Jakie powinny być mieszanki dekoracyjne?

Dobrej jakości mieszanki dekoracyjne powinny być przede wszystkim naturalne, a więc pozbawione wszelkiego rodzaju dodatków E czy składników zaliczanych jako alergeny. Muszą być wyprodukowane ze składników najwyższej jakości, gdyż tylko w ten sposób zapewnią niepowtarzalny smak i wygląd potrawom.

W asortymencie naszej firmy znajdziesz szeroki wybór różnorodnych mieszanek dekoracyjnych, które stworzone zostały na bazie naturalnych przypraw. Już od ponad 30 lat zabiegamy o to, aby oferowane przez nas produkty były smaczne, zdrowe i bezpieczne.

 

 

 

 

Wróć do bloga