BLOG

Na co zwracać uwagę czytając składy przypraw?

Polacy z roku na rok stają się coraz bardziej świadomymi konsumentami. Wielu z nas przed włożeniem danego produktu spożywczego do sklepowego koszyka czyta jego skład. Zrozumieliśmy, że im bardziej przetworzona jest żywność, którą spożywamy, tym gorzej odbija się ona na naszym zdrowiu. Coraz więcej z nas sięga po zdrowe i ekologiczne produkty Nie inaczej dzieje się w przypadku wyboru przypraw.

Nie wszystko złoto, co się świeci

Codziennie w telewizji i radiu możemy usłyszeć reklamy popularnych marek przypraw. Wydaje nam się, że często reklamowany produkt musi mieć wysoką jakość. Niestety, nie zawsze jest to prawdą. Możemy się przekonać o tym, właśnie czytając składy. Niektóre powszechnie znane mieszanki przyprawowe dostępne w sklepach nie są zdrowe – ich smak wzmacniany jest solą, cukrem i różnego rodzaju wzmacniaczami smaku. To jednak nie wszystko – również ich kolor jest wzmacniany sztucznymi barwnikami. Dlatego kupując przyprawy, zawsze należy sprawdzić ich skład. Dobre, zdrowe produkty składają się z ziół i przypraw, a ilość „ulepszaczy” jest w nich znacząco ograniczona.

Nie tylko dla profesjonalnych kucharzy

Niewiele osób wie o tym, że zdrowe przyprawy takich marek jak Polsmaki, dostępne są nie tylko w ilościach hurtowych dla profesjonalnych kucharzy. Można kupić je również w opakowaniach detalicznych, do zwykłego użytku domowego. Przyprawy Polsmaki produkowane są z certyfikowanych surowców, dzięki czemu nadają przygotowywanym potrawom wyjątkowy smak i aromat. W gotowaniu, jak wiadomo, nie warto oszczędzać na jakości używanych składników.

Przyprawy a alergie

Zdrowe przyprawy o przejrzystym składzie niezwykle rzadko wywołują reakcje alergiczne. Dlatego mogą one urozmaicić dietę osób borykających się z alergiami, bez narażania ich życia i zdrowia. W przypadku dzieci zdrowe przyprawy uczą je prawdziwych, niemodyfikowanych smaków, dzięki istnieje duża szansa, że w przyszłości będą one unikały żywności przetworzonej. To oczywiście będzie miało niebagatelny wpływ na ich zdrowie.

Wróć do bloga