BLOG

W jaki sposób przyprawia się kebab?

Szybkie tempo naszego życia na dobre wpisało się w naszą codzienność. Ciągły brak czasu spowodował, że dużym zainteresowaniem cieszą się dania typu fast food. Restauracje, które oferują szybkie dania coraz częściej stawiają na wybór odpowiednich produktów i składników. Jest to niezwykle ważne, ponieważ w obecnych czasach i przy tak licznej konkurencji, klienci wybierają zdrowe rozwiązania na szybkie danie.

Kuchnia arabska, która pachnie przyprawami,  proponuje niesamowity bukiet smaków. Wyselekcjonowane i właściwie dobrane przyprawy, będą idealnym połączeniem wraz z mięsem. Dania, które są chętnie wybierane w ostatnich latach to przede wszystkim kebab, czyli narodowa potrawa turecka. Kebab jako fast food jest daniem szybkim, tanim i dość sycącym. Jednak przygotowując kebaba możemy zrobić to w domu, wybierając odpowiednie mięso, przyprawy i dodatkowe składniki. Zdrowy kebab nie musi zawierać tłuszczy oraz dodatkowych kalorii. Przygotowując kebaba, zwróćmy szczególną uwagę na rodzaj mięsa. Kuchnia arabska wyklucza w swoim menu mięso wieprzowe, także wybierajmy czyste mięso. Najlepiej sprawdzi się drób, baranina, cielęcina czy wołowina. Kiedy mamy już wybrane mięso, warto zakupić wyselekcjonowane przyprawy do kebabów, które nadadzą naszej potrawie wyjątkowy smak. Najczęściej wybieranymi przyprawami, które goszczą w kuchni tureckiej to tymianek, oregano, rozmaryn, kumin rzymski czy kolendra. Decydując się na zakup przypraw, wybierzmy sprawdzone sklepy, które dbają o jakość przypraw. Jest to niezwykle ważne, ponieważ to dzięki nim, kuchnia arabska jest tak wyjątkowa. Uzupełnieniem każdego kebaba jest wybór odpowiedniego pieczywa. Kebab może być w picie, bułce lub bez dodatków. Wszystko zależy od naszych preferencji smakowych.

Zdrowy kebab

Kebab, który zrobimy w domu, zdecydowanie będzie najsmaczniejszym i najzdrowszym posiłkiem. Mięso, które poddamy obróbce termicznej nie będzie zawierało dodatkowych tłuszczy. Zamarynowane i grillowane mięso w otoczeniu ulubionych warzyw będzie niesamowitym bukietem smaków. Zdrowy kebab z całą pewnością zachwyci kubki smakowe nawet najbardziej wymagającego głodomora. 

Wróć do bloga