BLOG

Zdrowe przyprawy, czyli jakie?

Zdrowa i zbilansowana dieta jest niezwykle ważna w naszym życiu. To dzięki niej nasze samopoczucie jest dobre,  a sami czujemy się lekko. Obecnie z każdej strony dochodzą informacje o otyłości, która dopada coraz więcej ludzi i dzieci. Jednak jeśli będziemy rozsądnie  tworzyć jadłospis, możemy uniknąć tego problemu.

Aby nasza dieta była zdrowa, należy zwrócić szczególną uwagę na wybór właściwych składników. Rezygnacja z tłustych potraw, słodyczy, fast foodów i dużej ilości cukru i soli, sprawi, że małymi krokami, uda nam się wprowadzić na stałe zdrowe nawyki żywieniowe. Sekretem pysznych i zdrowych potraw, z całą pewnością jest wykorzystanie w kuchni świetnych przypraw, które dodadzą niepowtarzalnego smaku każdej potrawie. Wyjątkowość danej potrawy w dużej mierze będzie zależeć od tego z jakich przypraw skorzystamy. Przyprawy, które powstają z wysokiej jakości składników cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Najchętniej wybieranymi ziołami, które są stosowane w naszej kuchni to m.in.:

  • Bazylia- świetnie sprawdza się jako uzupełnienie każdej sałatki czy marynat mięsnych. Dodatkowo posiadając właściwości lecznicze, które od lat są znane, ułatwia pracę układu trawiennego.
  • Estragon – idealnie sprawdza się w dodatkach dla kuchni serwującej owoce morza. Ryby i skorupiaki ,oprócz wyjątkowego smaku, razem z sosami wypełnionymi estragonem, pobudzą kubki smakowe każdego.
  • Kardanom- najstarsza przyprawa na świecie, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Używany jest nie tylko do ciast, ale również jest podstawowym składnikiem w potrawach kuchni indyjskich. Warto wspomnieć, że jest to jedna z najdroższych przypraw.
  • Kumin- znany również jako Kmin Rzymski. Świetnie sprawdzi się w kuchni meksykańskiej, hiszpańskiej, a także kuchni Bliskiego Wschodu. Wzmacnia smak potraw, dodając im ostrości.

Zioła i przyprawy

Przyprawianie ziołami wydobywa niesamowity aromat każdej potrawy. Decydując się na zakup odpowiednich przypraw zwróćmy szczególną uwagę na ich skład. Jest to niezwykle ważne, ponieważ idealnie wyselekcjonowane zioła i przyprawy oddają niesamowity smak i zapach danej potrawy. Dania z kuchni orientalnej, mięsne marynaty czy sałatki nabierają nowego smaku.

Wróć do bloga