Przyprawy do potraw z grilla

Potrawy z grilla cieszą się w naszym kraju niezmienną popularnością – nie bez powodu mawia się, że grillowanie jest naszym sportem narodowym. Grillujemy prywatnie, a i w restauracjach często wybieramy potrawy przygotowane w ten właśnie sposób. Dlatego też w asortymencie marki POLSMAKI nie mogło zabraknąć rozbudowanej oferty na wyroby grillowe. Obejmuje ona zarówno aromatyczne marynaty do grilla, posypki, jak również mieszanki przyprawowe w wielu wariantach smakowych. Dzięki temu można dobrać zioła i przyprawy zarówno do preferencji klientów odwiedzających lokal gastronomiczny, jak i do indywidualnych oczekiwań w zakresie smaku, jeśli grillujemy w zaciszu własnego ogrodu.

Oferowane produkty można wykorzystywać do wszystkich rodzajów mięs, ryb oraz warzyw wykorzystywanych podczas grillowania. A dzięki temu, że są łatwe w użytkowaniu i dostępne w opakowaniach o przystępnej gramaturze, znajdują zastosowanie nie tylko jako przyprawy dla kucharzy pracujących w zakładach produkcyjnych, firmach cateringowych i lokalach gastronomicznych, lecz doskonale sprawdzają się także na przydomowym grillu.

Pamiętajmy, że nawet najwyższej jakości mięso bez odpowiednich dodatków nie zachwyci gości wyśmienitym smakiem i aromatem. Jego tajemnica tkwi właśnie w grillowych mieszankach przyprawowych oraz ziołach.

Oferta na wyroby grillowe

To, w jaki sposób przyprawimy warzywa i produkty mięsne na grill, ma niebagatelny wpływ na smak potrawy i zapach unoszący się z rusztu. Dlatego warto zadbać nie tylko o wysoką jakość mięsa, ale również o odpowiednie mieszanki przypraw skomponowane ze starannie dobranych składników w odpowiednich proporcjach. Takie połączenie stanowi klucz do sukcesu smacznego grillowania w każdych okolicznościach.

W naszych klasycznych i oryginalnych mieszankach przyprawowych oraz suchych i mokrych marynatach do grilla kryją się najwyższej jakości zioła, przyprawy i suszone warzywa, które doskonale wzbogacą smak grillowanych potraw przygotowanych z różnorodnych składników. Warto również pamiętać, że konkretne składniki przypraw mogą także decydować o kolorze grillowanego kurczaka czy karkówki: np. mieszanki przyprawowe z dodatkiem kurkumy nadają im apetyczną, złotą barwę.

Marka POLSMAKI gwarantuje:

  • niepowtarzalny smak i aromat przypraw,
  • stabilną jakość i powtarzalność oferowanych produktów,
  • kruchość i soczystość mięs przygotowanych w naszych marynatach,
  • przyprawy z ograniczoną ilością dodatków E,
  • przyprawy bez alergenów.

Oferujemy grillowe mieszanki przypraw dla gastronomii, jak również dla pasjonatów grillowania w przydomowym ogrodzie.

Sucha marynata do grilla

Sucha marynata do potraw z grilla to mieszanka odpowiednio dobranych przypraw, które nadadzą mięsu czy warzywom wyjątkowego smaku i charakterystycznego aromatu. Polecana jest do krótkiej obróbki termicznej potraw. Marynata sucha doskonale sprawdzi się gdy nie masz zbyt wiele czasu na przygotowanie potraw, np. podczas spontanicznego grilla z przyjaciółmi lub szybkiego posiłku na świeżym powietrzu. Suchą marynatą wystarczy posypać lub natrzeć przeznaczone do grillowania produkty tuż przed położeniem na ruszcie lub pozostawić je na pewien czas aby uzyskać bardziej wyrazisty smak i aromat. Można ją również wykorzystać do przygotowania własnej wersji płynnej marynaty do grilla na bazie oleju lub oliwy.

Mokra marynata do grilla

Mokre marynaty do grilla oprócz suchych składników przyprawowych zawierają również płynne dodatki. Prawidłowo przygotowana marynata mokra powinna zawierać tłuszcze, jak oliwa czy oleje, będące nośnikami smaku i pozwalające zatrzymać wilgoć w marynowanych produktach. W marynatach do mięs warto zastosować również kwaśny dodatek jak ocet lub sok z cytryny, zapewniający delikatność potrawy dzięki rozluźnieniu włókien mięśniowych. Marynaty mokre przeznaczone są do długotrwałego marynowania, trwającego od kilku godzin do kilku dni, w zależności od rodzaju przygotowywanej potrawy. Marynata mokra to świetne rozwiązanie jeśli przygotujesz zbyt dużą porcję produktów do grillowania. W płynnej marynacie można je przechowywać nawet kilka dni, pod warunkiem, że marynata zawiera odpowiednią ilość tłuszczu a produkty są nią szczelnie przykryte, co zapobiega ich wysychaniu i rozwojowi drobnoustrojów.

Aby mieć pewność najlepszej jakości i idealnych proporcji składników, polecamy zastosowanie naszej gotowej mokrej marynaty grillowej. Oferujemy kompozycje ziół i przypraw odpowiednio dobranych do różnych rodzajów mięs i innych potraw z grilla.

...
jugema